Obiektywne badania słuchu

Istnieją takie rodzaje badań, które pozwalają precyzyjnie ustalić charakterystykę wady słuchu, bez konieczności udzielania odpowiedzi przez badanego.

Dzięki takiemu badaniu zyskujesz pewność, że Twoja wada słuchu zostanie zdiagnozowana niezależnie od tego jak wydaje Ci się, że powinnaś/powinieneś słyszeć...

Badania „obiektywne”.

Czyli niezależnie od tego co pacjent chce powiedzieć - czy dobrze się czuje, czy zapomina lub czy nie zapomina - nie ma to wpływu na efekt badania. Sprawdza się niezależnie od odpowiedzi pacjenta - co on słyszy? Jednym z takich badań jest przyłożenie diody do czoła, założenie słuchawek i stymulacja dźwięków. Sprawdza się w odpowiedziach korowych pnia mózgu, czy pojawiają się mikro-impulsy elektryczne. To pokazuje czy pacjent „odebrał” te dźwięki i czy rzeczywiście zaburzenie jest takie, że impulsy nie docierają do kory mózgowej.

Kolejne badanie tzw. przesiewowe np. dla noworodków, polega na tym że przykłada się sondę do ucha - też niezależnie od pacjenta, którym może być dziecko - i wysyła się falę. W odpowiedzi na tę falę, ucho powinno wygenerować mikrodźwięk, który bardzo czuły mikrofon odbiera. W odpowiedzi na to okazuje się, czy słuch jest prawidłowy, czy może występuje jakaś dysfunkcja, czy może z jakiegoś innego powodu ucho tego dźwięku nie odbiera.

Do tej grupy badań możemy zaliczyć też tzw. sprawdzenie ciśnienia w uchu. Jest to sprawdzenie podatności błony bębenkowej na zmiany (odwrotność admintacji). Jest to badanie typowo diagnostyczne. Pokazuje czy mamy uszy bardziej do leczenia czy bardziej do „aparatowania/protezowania”.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat poprawy komfortu słyszenia to skontaktuj się telefonicznie lub e-mail, albo od razu zamów bezpłatną wycenę wypożyczenia aparatu słuchowego.

AKTUALNOŚCI

SLIDER

Seniorzy

Dzięki najnowszym zdobyczom nauki i technologii możesz znów słyszeć tak jak za młodych lat...

czytaj

Otoskop

Oto otoskop którym zbadamy stan wnętrza Twojego ucha

czytaj

Dane kontaktowe

Zapraszamy na wizytę podczas której odpowiemy na wszystkie pytania związane z badaniami słuchu i doborem odpowiedniego aparatu słuchowego!

.

 

 

czytaj